Gyógyhatású mutyizás

2019/01/14. - írta: GTV1986

Nem először szembesülök vele, hogy a vény nélkül kapható gyógyhatású készítmények többségében horror áron kapható, minimális vagy semmiféle hatással nem bíró vackok. Az még elmenne, hogy bemész a patikába, és eldöntöd, hogy megveszed-e, vagy sem, ámde egyre többször tapasztalom, hogy orvos is ezeket írja fel gyógyszer helyett. Aztán vagy meggyógyulsz, vagy nem.

Történt ugyanis a foltos hajhullásom, amiről már írtam nektek régebben. Akkoriban elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki felírt egy szteroidos kenőcsöt. A gyógyszertárban aztán vettem még sebtapaszt és vízhólyag tapaszt is, majd megnézve a blokkot a következőt láttam:

- szteroidos kenőcs 483 Ft

- ezüstös nedves sebtapasz, XL méretű, 2349 Ft

- vízhólyag tapasz, 1999 Ft

(az árakat netről kerestem ki, a márkaneveket szándékosan hagytam el)

 

A fenti felsorolásból jól látszik, hogy a kenőcs, ami egy gyógyszer, vényköteles, párszáz forintért megkapod, ami pedig egy sebtapasz, gyógyhatású készítmény, vitamin, stb, az minimum 2-3-5.000 ft lesz. Értem én, hogy a gyógyszertárnak is élni kell valamiből, de erős lehúzásnak érzem, hogy a sebtapasz kétezer.

Ami aktuálissá tette ezt a blogbejegyzést, hogy egy délelőttös korházlátogatáson vagyunk túl a barátnőmmel (a korházi várólisták külön cikket érdemelnének...). A kedvesemnek teniszkönyöke van, hajlításra és kinyújásra fáj neki. Többféle kezelésen túl van, utoljára Kenalog szuszpenziós injekciót kapott bele. A fájdalom nem enyhült, így - kivárva az 5 hónapos várólistát - ma felkerestük a szakrendelést, ahol egy Hyal-joint nevű táplálékkiegészítőt írtak fel neki. Ebből még önmagában nem írnék blogot, de a slusszpoén, hogy a három hónapos adag 4 dobozt tesz ki, és egy doboz több, mint 5000 Ft. Még a szuszpenziós injekció is kijött kicsit több mint 3000 Ft-ból, na de ez! Persze a doki jófej volt, mert adott egy "Hialuron klubkártyát" (jelentsen ez bármit), mert anélkül 6000 Ft lenne, és kizárólag egy szerződött gyógyszertárban juthatunk hozzá. 

Elmentünk a nevezett gyógyszertárba. Itt a gyógyszerész/eladó hölgy erősen javasolta volna, hogy vigyük el most a 4 dobozt. Mivel pont nem volt nálunk kicsit több, mint 20.000 Ft, így egy dobozzal vittünk csak. Itthon elolvastuk a vicc kinézetű betegtájékoztatót, amiben az áll, hogy egy tabletta 40mg hialuron sav hatóanyagot tartalmaz. Mondanom sem kell, hogy némi google keresés után legalább két olyan étrendkiegészítőt találtunk, ami kevesebb pénzért több hatóanyagot tartalmaz (itt és itt). 

Tehát mi a problémám ezzel?

 

Nem elég, hogy a gyógyszertárak, a reklámok és a gyártók le akarják nyomni a torkunkon a vény nélkül kapható, többnyire csekély hatóanyagtartalommal bíró, ellenben szép csomagolású és méregdrága készítményeket, de az orvosok is hajlanak a jó szóra, ami az orvoslátogató szájából jön, és simán megveteti az egyszerű emberekkel ezeket a hitvány szereket. És jobban leszel tőle? Vagy igen, vagy nem (többnyire nem), és majd kérsz új időpontot, hogy fél év várakozás után ismét sorra kerülj...

  

Anyátokat, azt!

 

Ha van hasonló történetetek, netán orvosként szeretnétek megvédeni az ellenpontot, akkor írjátok meg nekünk kommentben, facebookon vagy e-mailben a ferceltalmok(féreg)gmail.com címünkre. Iratkozzatok fel facebook csatornánkra is, hogy ne maradjatok le a további okosságainkról sem!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://ferceltalmok.blog.hu/api/trackback/id/tr2814562270

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása